Brīvlaikos mani audzēkņi par pārsteigumu vecākiem vienmēr uzstāj, ka vēlas turpināt nodarbības ar mani. Viņi dodas uz savu vasarnīcu vai pie jūras, realizē interesantu programmu brīvlaikā... bet šī programma vienmēr ietver manas nodarbības. Kāpēc tā notiek?

- es vadu nodarbības no interesantām ģeogrāfiskām un vēsturiskām pasaules vietām, par kurām interesanti un jautri stāstu, audzēkņi kopā ar mani dodas virtuālā ceļojumā,

- brīvlaikos es sagatavoju interesantus mājas darbus, kuru pildīšana audzēkņiem sagādā prieku un nenogurdina viņus.

Lūk, daži šādu nodarbību piemēri:

Vieta: slēpošanas kūrorts Riksgransenā, Zviedrijā - kaistākā vieta uz Skandināvijas kores, otrā nogāzes pusē - Norvēģija. Slēpotāju ciematiņā nav spēcīga interneta signāla, nākas vilkt slēpes, kostīmu, pacelties ar pacēlāju kalnā, un no virsotnes, izmantojot Skype lietotni, mācīties ar diviem audzēkņiem no Maskavas. Pēc vienas no nodarbībām viņi lūdza mani parādīt slalomu tiešajā ēterā. Iesākumā laidos lejā droši - tālrunis ar ieslēgtu kameru karājās aukliņā, jau lejā esot, nepamanīju nelielu tramplīnu, un tā nokritu, ka šķita - visi kauliņi salūzīs)) Smiekli nemaz nenāca, audzēkņi uztraucās. Pēc šīs nodarbības viņi nolēma, ka es esmu super forša pasniedzēja! Un atveda pie manis vēl divus savus klases biedrus. Bet video ar manu kritienu izvietoja tīmeklī, tas bija ļoti populārs.
(Fotogrāfija ir uzņemta tieši tajā dienā!)
Eskorjāla spāņu karaļu pils 40 km attālumā no Madrides. Interaktīvā angļu valodas nodarbība maniem audzēkņiem, piedaloties skolēniem no Eskorjāla - pils teritorijā darbojas vispārizglītojošā skola. Skolēni, ar kuriem es iepazinos starpbrīdī pils parkā, runā trijās valodās - viņiem bija interesanti komunicēt ar vienaudžiem no Krievijas.
Dzemdību nams Jūrmalā, kur dzimis mans mazdēls. Atbraucu palīdzēt savai meitai - jaunajai māmiņai, darbojos ar mazuli, un nepamanīju, ka pienācis nodarbības laiks. Bet es atradu klusu stūrīti procedūru telpā, un novadīju nodarbības, vienlaicīgi atbildot uz audzēkņu jautājumiem par veselības aprūpi Latvijā. Dzemdību nodaļas bezvadu internets darbojās vienkārši lieliski))
Ezers Tveras apgabalā, netālu no Višņij Voločok. Gumijas laivā ar makšķerēm. Meža stāvlaukumā internets ik pa laikam pazuda, bet ezera vidū bija lieliski sakari. Zivis neķērās, bet nodarbība notika, un norisēja efektīvi.
Strādājot ilgus gadus tiešsaistē, es redzēju, ka tiešsaistes pasniedzēji rāda audzēkņiem brīvas pārvietošanās piemēru valstī un pasaulē, meistarību lietot modernās tehnoloģijas, atjautību, izmantojot dažādas ierīces sliktu sakaru gadījumā, precizitāti, parādoties ēterā, neatkarīgi no apstākļiem.
Made on
Tilda